Запітнілі вікна в будинку і квартирі, що робити?

23.09.2022
Запітнілі вікна в будинку і квартирі, що робити?

Пластикові вікна – це герметичний варіант скління квартир і будинків. Вони допомагають підтримувати тепло і затишок в оселі. І все ж іноді на вікнах з’являється конденсат. Давайте розберемося, чому запітніли вікна в будинку або квартирі, і як уникнути подібних проблем.

При утворенні конденсату на вікнах

Поява вологи на вікнах пов’язано з різкими коливаннями температури. Це пов’язано з переходом речовини з газоподібного стану в рідке, і при цьому вікна в квартирі сильно туманять.

Коли в повітрі утворюється багато парів, то при зіткненні з холодною поверхнею вони перетворюються в рідину. Так як вікна – найхолодніші конструкції в будинку, на них з’являється конденсат.

Затуманити вікна в квартирі можна різними способами, а саме:

  • Після настання холодів через зниження температури повітря до певних показників. При підвищенні температури конденсат зникає.
  • Пластикові вікна в будинку туманять, і тільки  на кухні. Це пов’язано з тим, що в цьому приміщенні часто готують їжу, що супроводжується підвищеною пароутворенням.
  • У квартирі вікна туманять, причому в одній кімнаті. Зазвичай це пов’язано з нюансами самого приміщення і проблемами з самим вікном.
  • Затуманюють вікна в квартирі тільки в ранкові години доби. У таких випадках конденсат зазвичай зникає до полудня.

Оптимальною для проживання вважається температура 20-22 градуси і показники вологості – від 30 до 45%. Коли вікна в будинку запітніли, це говорить про те, що в приміщенні є несприятливі умови проживання. У зв’язку з цим в приміщеннях можуть розвинутися патогенні мікроорганізми, грибки і ураження цвіллю.

Причини запотівання вікон

Для того, щоб не запітніти вікна в квартирі, потрібно визначити, що до цього призвело. Причини цієї проблеми можуть бути самими різними:

  1. Підвищена вологість в приміщеннях. Запотівання вікон в квартирі частовиникає в ванних кімнатах і кухонних зонах. Це пов’язаноз постійною підготовкоюїжі, наявністюm несправностей в роботі витяжної системи або вентиляції, частою сушкоюодягу після прання.
  2. Порушення руху теплових потоків від різних джерел опалення. Такі неприємності часто з’являються в холодний період року. Взимку вікна в квартирі туманять, тому що в цю пору року  температура повітря знижується, а показники його вологості підвищуються. При цьому температура в приміщеннях залишається високою.  Часто конденсат утворюється в нижній частині підвіконь.
  3. Неправильна установка вікон. Грамотні фахівці встановлюють вікна з урахуванням всіх технічних норм. Якщо при монтажі вікон допущені помилки, то це може стати причиною  появи вологи на вікнах в майбутньому. У цих випадках конструкції негерметичні, а це може привести до надходження холодного повітря в приміщення.  При наявності віконних перекосів  з плином часу також можуть виникнути труднощі з утворенням конденсату.
  4. Установка неякісних склопакетів, які зазвичай пропонуються за привабливими цінами. При використанні зламаної фурнітури в квартиру може потрапити і холодне повітря, що призводить до утворення випарів на вікнах.
  5. При установці склопакетів велика ймовірність утворення конденсату на вікнах. Такі конструкції більше підходять для підсобних приміщень. Для житлових приміщень їх використовують рідко через недостатню теплоізоляцію.
  6. Неправильне регулювання фурнітури. Завжди слід враховувати, що в період різких температурних коливань профіль металопластикових вікон може змінювати розміри. У холодну пору року він може звужуватися, а в теплу пору року розширюватися. Віконну фурнітуру рекомендується регулювати з урахуванням пір року.
  7. Стирання утеплювача. Всі вікна ПВХ мають ущільнювачі, які розташовані по периметру стулок. В період експлуатації вони зношуються і стають більш твердими. У недорогих моделях ці процеси прискорюються, і вікно може покриватися вологою.
  8. Забруднення отворів, передбачених для дренажу. Вони розташовуються на дні стулки. Коли ці отвори забиваються, вода потрапляє на підвіконня.
  9. Квіти на підвіконнях. Якщо рослини розміщувати близько до вікон, велика ймовірність утворення конденсату. Це пов’язано з тим, що квіти виділяють вологу, яка випаровується після поливу рослин.

Багатьох хвилює питання – чому запітніли вікна в квартирі? На появу конденсату впливає температура повітря і рівень вологості в приміщеннях і на вулиці, товщина стін.

Коли з’являється конденсат на вікнах в приватному будинку

Запітнілі вікна в будинку

Повна герметичність пластикових вікон може стати причиною утворення конденсату. Це пов’язано з поганою циркуляцією повітря. Регулярна вентиляція – один з варіантів, який допомагає від запотівання вікон в будинку. Деякі конструкції оснащуються спеціальними каналами, які призначені для мікровентиляції.

Чи стикалися ви з тим, що ваші вікна в приватному будинку туманять? Запотівання вікон в будинку можливо при підвищенні рівня вологості в приміщеннях. Справитися з цією проблемою можна за допомогою тепловентиляторів і осушувачів повітря.

Коли виникає запотівання дерев’яних вікон в приватному будинку? Поява  вологи на вікнах може бути пов’язано з віддаленим розташуванням опалювальних приладів. Радіатори повинні розташовуватися біля стін іокей він. Якщо стіни не прогріваються, на вікнах може з’явитися не тільки конденсат, але і мороз.

З чим пов’язана поява вологи всередині склопакетів

Конденсат всередині склопакетів може з’явитися з наступних причин:

  • Бракована продукція, при виготовленні якої були порушені технічні норми.
  • Пошкодження вікон при транспортуванні. Можуть утворюватися тріщини і відколи, в результаті чого утворюється стиснене повітря, який заповнює відстань між склопакетами.
  • При самостійному розбиранні і збірці вікон. У таких випадках також виходить газ, який заповнює простір між склопакетами і розгерметизує вікна.

Коли між вікнами утворюється конденсат, ефективна тільки заміна склопакета на новий. Таку роботу варто довіряти тільки професіоналам.

Запітнілі вікна в квартирі або приватному будинку: рішення проблеми

Запітнілі вікна в квартирі

Щоб не запітніти вікна в квартирі, варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • Найкраще прибрати квіти з підвіконь або зменшити їх кількість, щоб знизити ймовірність появи вологи на вікнах.
  • Регулярне провітрювання приміщень – не менше 20 хвилин в день.
  • Установка функціональної витяжки на кухні, за допомогою якої вбирається зайва волога. При цьому необхідно стежити за регулюванням тяги пристрою – вона повинна бути помірною для досягнення ефективних результатів.
  • Постійно перевіряється  робота фітингів і оглядають ущільнювачі. При наявності несправностей арматури або стирання ізоляції їх слід замінити на нові.
  • Регулювання фурнітури в залежності від пори року, щоб вікна не запотіли в домашніх умовах.
  • Вікна в квартирі туманять при зниженні температури в приміщенні.  Намагайтеся, щоб температура в приміщеннях не опускалася нижче 20 градусів. Іноді цього буває достатньо, щоб на вікнах не утворювався конденсат.
  • Зменшіть ширину підвіконь. Цей варіант буде ефективний в тих випадках, коли в нижній  частиніі вікнах з’являютьсяпари.
  • Під підвіконням можна встановити вентиляційний отвір наскрізного типу. Це допоможе збільшити циркуляцію повітря і уникнути утворення випарів на вікнах.

Ви затуманюєте пластикові вікна в приватному будинку або квартирі? Причини утворення конденсату на вікнах можуть бути різними, і з цією проблемою необхідно боротися. Якщо не звертати на це уваги, то в подальшому на вікнах можуть з’явитися грибкові та цвілеві ураження.

Тепло і затишок у Ваших оселях! І нехай на ваших вікнах ніколи не буде конденсату!

Передзвоніть
мені