Температурні зони України

З 1 липня 2013 року набули чинності Зміни №1 у ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель». Відповідно до наказу №82 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінилися мінімально допустимі значення опору теплоізоляції огороджувальних конструкцій, вікон (Rq) та розподіл території України на температурні зони. Зміни опору теплопередачі огороджувальних конструкцій у 2017 році відбулися лише для міжповерхового, горищного перекриття та вхідних дверей.
Україна ділиться на дві кліматичні зони, кожна з яких характеризується меншою чи більшою силою опору теплопередач віконних та дверних конструкцій.
До першої кліматичної зони (КЗ) належать такі області, як:
- Київська;
- Хмельницька;
- Житомирська;
- Рівненська;
- Полтавська;
- Вінницька;
- Кіровоградська;
- Черкаська;
- Сумська;
- Чернігівська;
- Тернопільська;
- Харківська;
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Вінниця.
Коефіцієнт опору теплопередачі у цій кліматичній зоні становить 0,75. Тобто ця зона вважається холоднішою, а значить рекомендується встановлювати вікна, в яких буде двокамерний склопакет з енергозберігаючим (або i-склом) склом та аргоном.
До другої кліматичної зони України відносяться:
- Запорізька;
- Одеська;
- Херсонська;
- Миколаївська області та АРК Крим.
Тут коефіцієнт теплопередачі трохи нижче порівняно з першою кліматичною зоною і становить 0,60. Але сенс у двокамерному склопакеті або i-склі, звичайно, теж є. Друга кліматична зона сонячніша і тому варіант мультифункціонального скла буде дуже доречним.
Що ж до дверей у багатоповерхові житлові будинки та громадські будівлі, то:
- для 1 ТЗ України – 0,44 кв м. К/ Вт
- для 2 КЗ України – 0,39 кв м. К/ Вт.
Вибирайте вікна та двері, враховуючи свою кліматичну зону! Українсько-польська корпорація «PLAMET» обов’язково проконсультує та підбере Вам те, що потрібно!