Стандартні розміри пластикових вікон для приватного будинку

29.08.2022
Стандартні розміри пластикових вікон для приватного будинку

Розмір вікна впливає на особливості облаштування інтер’єрів, включаючи розміщення предметів обстановки і обігрівальних пристроїв.

Розміри вікон для будинку – ключова складова планування споруд, від якої безпосередньо залежить, яким буде вигляд з вікна і характер природного освітлення в приміщенні.

Які параметри варто враховувати при монтажі вікон?

Розміри вікон для котеджу

Стандартні вікна встановлюють, залишаючи відстань від верху вікна до стелі не менше 25 см.за такої умови промені сонячного світла зможуть повністю висвітлювати приміщення.

Розміри вікон для будинку розраховують відповідно до будівельних норм і стандартів. Обов’язково потрібно враховувати відстань від вікна до стін приміщення. Відповідне відстань від вікна до стіни становить 25 см.його зазвичай вистачає для обробки стін різними матеріалами, включаючи дерево і гіпсокартон.

Пластикові вікна потрібно встановлювати з урахуванням відстані від підлоги до вікна. По-перше, потрібно брати до уваги габарити опалювальної системи. У зимові місяці стандартні вікна повинні обігріватися теплим повітрям від опалювального приладу для попередження утворення конденсату.

Пластикові вікна встановлюють так, щоб відстань від підвіконня до обігрівальних пристроїв становило не менше 90-125 см.між батареєю і чистовим підлогою повинен залишатися зазор не менше 10 см для зручності виконання прибирання.

Ще потрібно враховувати, як будуть оформлені пластикові вікна – за допомогою рулонних штор, портьєрів або жалюзей. Кожен варіант передбачає особливий спосіб кріплення, для якого потрібно залишати місце. Для портьєр варто завчасно підібрати конфігурацію карниза з достатньою відстанню до стелі – не менше 10 см.

Розміри вікон в різних приміщеннях

Далі варто враховувати, призначення кімнати і нюанси розстановки меблів в ній. Наприклад, якщо дизайн-проект кухні передбачає облаштування стільниці разом з раковиною у віконного отвору, то практичним буде відстань від чистового статі до вікна близько 85-87 см.

Розміри вікон для квартири

Якщо стільницю з’єднують з підвіконням, то в ній варто залишати отвори. Їх доцільно прикрити естетичними гратами. Це сприяє рівномірному надходженню теплого повітря від обігрівального приладу.

У дитячій кімнаті стіл найкраще розташовувати біля вікна. При цьому відповідна відстань від вікна до підлоги в квартирі становить приблизно 75 см, тобто вікно встановлюють приблизно на однаковому рівні зі столом. Таким чином можна досягти оптимального рівня природної освітленості приміщення і подбати про зір дитини.

Розміри вікон для будинку і котеджу

Зараз нерідко встановлюють панорамні вікна для приватного будинку на всю стіну. Завжди варто враховувати, що без обігрівальних пристроїв такі вікна будуть покриватися конденсатом.

Розміри вікон для будинку

Вирішити таку проблему можна таким способом: вікна встановлюють на рівні чистового статі, а пристрої для опалення – на відстані 30 см від вікон. Відповідний варіант опалювального пристрою-конвектор вбудованого типу, який не перешкоджає пересуванню мешканців будинку і виглядає дуже естетично.

Пам’ятайте! при нерівномірному обігріві вікна можуть деформуватися аж до утворення тріщин на стеклах.

Що впливає на стандартні розміри вікон?

Розміри вікон залежать від матеріалів обробки споруди. Пластикові вікна для приватного будинку з дерева встановлюють в особливу обсадних коробку, так як при усадки будови вироби можуть змінити форму і пошкодитися.

На стандартні розміри вікон безпосередньо впливають матеріали, з яких виконані вироби, величина прорізів і форма вікон. стандартні розміри пластикових вікон для приватного будинку складають приблизно 85-265 см в ширину і 115-205 см у висоту.

Існують стандартні розміри дво – і тристулкових вікон. Максимальні габарити пластикових вікон відрізняються в різних компаніях. Вони безпосередньо залежать від експлуатаційних властивостей профілів і фурнітури, а також склопакетів. в середньому вона становить 250х350 см.стандартні розміри пластикових вікон поширюються на вироби з одинарним, подвійним і потрійним склінням.

У типових архітектурних проектах широко використовують стандартні розміри вікон, але іноді допустимо використовувати вікна менших або великих розмірів, відповідно до дизайнерського оформлення будинку.

Стандартні розміри вікон варто враховувати для облаштування світлого і теплого житла на довгі роки.

Передзвоніть
мені