Пластикові вікна в однокімнатну квартиру: які нюанси варто враховувати

17.09.2022
Пластикові вікна в однокімнатну квартиру

Розташування вікон в квартирі – важливий момент, на який необхідно звертати увагу при проектуванні споруди або купівлі нерухомості. Цей фактор безпосередньо впливає на рівень освітленості приміщень і накопичення теплової енергії в житловому просторі.

При правильному розміщенні вікон вдається значно знизити тепловтрати. Для оптимального наповнення сонячним світлом і теплом розмір вікна повинен становити 1/6 або 1/8 площі приміщення.

Особливості скління і розташування вікон в однокімнатній квартирі

Особливості скління і розташування вікон в однокімнатній квартирі

Скління однокімнатної квартири слід продумати заздалегідь. Оптимальний варіант – замовити пластикові вікна від надійного виробника. Вони встановлюються як в новобудовах, так і в будинках старого житлового фонду.

Вони характеризуються високою практичністю і тривалим терміном служби. Пластикові вікна в однокімнатній квартирі слід купувати з кількох причин:

  • вироби добре витримують температурні коливання і підвищену вологість;
  • вікна зберігають естетичний вигляд протягом усього терміну служби.

Вікна в одному з міцних пластикових мають відмінну теплоізоляцію. На сучасному будівельному ринку представлені пластикові вікна з різною товщиною профілю і різною кількістю камер. При бажанні можна купити металопластикові вікна, які вдало імітують дерево.

Пластикові вікна в однокімнатній квартирі, які виходять на західну сторону світу, допомагають економити теплову енергію, а вікна, що виходять на схід, не особливо сприяють збереженню тепла.

Орієнтація вікон на сторони світу

Для просторих віталень, їдалень і офісів необхідно багато природного світла, тому бажано розміщувати їх на південній стороні. Найкраще використовувати великі вікна. Щоб уникнути перегріву приміщення в сонячні дні, рекомендується закривати вікна щільними шторами або вішати жалюзі.

На північній стороні можна розмістити приміщення, які не передбачають хорошої інсоляції. Наприклад, комори, котельні та сантехнічні приміщення не вимагають багато природного освітлення. Іноді такі приміщення можна взагалі не засклити. Від цього не буде порушена їх функціональність.

Коли вікна розташовані з південної, південно-східної і південно-західної сторін, в кімнати будинку або квартири надходить максимальна кількість природного світла. Це позитивно позначається на настрої і самопочутті мешканців будинку.

Скління в однокімнатній квартирі

Скління в однокімнатній квартирі

Вікна в одному приміщенні квадратної і прямокутної форми допомагають досягти найвищих показників освітленості приміщень. Обов’язково потрібно враховувати розташування вікон по відношенню до сторін світу. З північного боку краще використовувати прямокутні вікна, а їх довжина і ширина не повинні занадто сильно відрізнятися.

Скління однокімнатної квартири не вимагає великих вкладень фінансових ресурсів. Для кращого збереження тепла в будинку доцільно купувати практичні вікна з двома-трьома камерами.

Що слід враховувати при установці пластикових вікон для кращого освітлення і збереження тепла в житло?

При розробці проектів будинків потрібно враховувати, що в залежності від пори року буде відрізнятися і кут падіння сонячних променів. У теплу пору року вона буде більше, ніж в холодну. У зв’язку з цим вікна слід розміщувати на тих частинах стіни, які добре освітлені.

Розробка креслень будинку передбачає не тільки оптимальне розташування вікон в будинку, але і вибір їх конфігурації. Іноді дизайн приміщень передбачає вибір вікон напівкруглої або круглої форми. Слід враховувати, що отвори хитромудрої конфігурації завжди знижують рівень освітленості кімнат.

Розміри віконних прорізів можуть відрізнятися в приміщеннях різного призначення. У вітальнях і їдальнях вони можуть бути більше, а в кухонних зонах і підсобних приміщеннях – менше.

Для збереження тепла в приміщеннях також важлива кількість вікон в будинку або квартирі  . Кількість вікон в кімнатах розраховується в залежності від їх площі і геометричної форми. Так, для приміщень витягнутої форми краще вибирати не одне, а два вікна. Це сприяє гарному освітленню кімнат і збереженню тепла.

Нехай в ваших будинках завжди буде тепло, світло і затишно!

Передзвоніть
мені