Оптимальне розташування вікон у будинку

05.09.2022
Оптимальне розташування вікон у будинку

Розташування вікон у будинку безпосередньо впливає на відчуття затишку і комфорту в приміщеннях. Ідеальний варіант – підбір житла або будівництво будинку з урахуванням необхідних вимог, але в реальному житті багато хто купує нерухомість з певним планом розміщення вікон.

Згідно з європейськими стандартами, прямі сонячні промені повинні потрапляти в приміщення не менше 2 годин на добу. Вікна в будинку на півночі допустимо тільки в тих випадках, коли в будівлі передбачені додаткові отвори. При цьому вони повинні йти в інші напрямки світу.  Розташування вікон у будинку впливає на тонкощі облаштування інтер’єрів, в тому числі і на розміщення предметів інтер’єру.

Важливі нюанси розміщення вікон у будинку

Відчуття повного затишку і гармонії у будинку можна досягти не тільки за допомогою оптимального облаштування вікон у будинку, але і завдяки продуманому вибору склопакетів і аксесуарів.  Пластикові вікна є відмінним варіантом для скління будинків завдяки відмінним шумо- і теплоізоляційним властивостям і естетичному зовнішньому вигляду.

Якщо планується замовити вікна у будинку, то потрібно враховувати, куди вони йдуть і для чого призначені кімнати. Рівень освітленості простору залежить від розміщення вікон і, відповідно, ступеня прогріву приміщень в квартирі або приватному будинку.

Розташування вікон в будинку в залежності від сторін світу

Професійна розробка будівельного проекту  допомагає досягти достатнього рівня освітлення і комфорту в приміщеннях. В той же час розташування вікон в будинку впливає на розподіл кімнат за своїм призначенням.

Безпечне розташування вікон у будинку

  • Найтеплішими і яскравими напрямками вважаються південний, південно-західний і південно-східний. Завжди варто врахувати, що при тривалому перебуванні на сонці можливий перегрів приміщення. Такі зони оптимальні для житлових і обідніх зон.
  • На східному і північно-східному напрямках часто розміщують спальні, але потрібно враховувати, що в теплу пору року сонце рано заливає приміщення світлом. У таких випадках потрібно подбати про хороше затемнення вікон.
  • Західна сторона оптимальна для розміщення офісів і кухонних зон. Іноді житлові кімнати розташовуються в цьому напрямку, але важливо розуміти, що після 12 години дня в приміщенні може бути дуже жарко.
  • Північна сторона вважається найтемнішою і холодною, тому вона більше підходить для прихожих і комор. Іноді кухні і особисті кабінети обладнуються в її сторону.

Найбільш підходящим розташуванням вікон в дитячих кімнатах є південно-західний і північно-східний. В цьому випадку найкраще встановлювати пластикові вікна, так як вони відрізняються високою міцністю і довговічністю.

Замовити вікна у будинок можна в різних компаніях, але перед цим потрібно переконатися в їх надійній репутації. Крім того, потрібно подумати про систему вентиляції, додатковому утепленні приміщень і додаванні джерел світла, що забезпечують достатнє освітлення у вечірній час.

Нехай у ваших будинках завжди буде тепло, затишно і комфортно!

Передзвоніть
мені